Chór Kameralny Piú Mosso

Chór Kameralny Piú Mosso (wcześniej Zespół Wokalny Piú Mosso) działa od 2012 roku, obecnie przy Instytucie Muzokolgii UWr. Tworzony przez młodych ludzi, których łączy wspólne zamiłowanie do śpiewania i wieloletnia znajomość. Chór wykonuje głównie pieśni sakralne z różnych epok, muzykę dawną, można jednak również usłyszeć współczesne kompozycje, a także różnego rodzaju aranżacje znanych utworów. Zespół działa pod kierownictwem Dominika Jarockiego.

Chór koncertuje na całym Dolnym Śląsku m.in. podczas Wystawy Barbary Górniak “Kościoły Pokoju na Dolnym Śląsku” w Bogatyni, Wrocławiu (Leśnicy) i Dusznikach Zdroju, w ramach XXIV Festiwalu “Maj z muzyką dawną” we Wrocławiu, a także poza granicami Polski m.in. podczas Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej we Lwowie na Ukrainie. W roku 2017 zespół miał okazję uczestniczyć w I Wambierzyckich Spotkaniach Muzycznych im. Ignaza Reimanna oraz w 44 Festiwalu Barbórkowym Chórów Akademickich we Wrocławiu.

Dyrygent Dominik Jarocki​

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego na Wydziale Edukacji Muzycznej, Chóralistyki i Muzyki Kościelnej, w klasie dyrygowania dr hab. Agnieszki Franków-Żelazny, prof. nadzw.

Stypendysta Burmistrza Miasta Kłodzka, Wójta Gminy Kłodzko oraz Rektora Akademii Muzycznej we Wrocławiu za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Dyrygent, założonego przez siebie w roku 2012, Chóru Kameralnego Piu Mosso, z którym występuje na różnych festiwalach, koncertach i konkursach chóralnych w Polsce zdobywając liczne nagrody.

Od stycznia 2017 roku, dyrygent Chóru Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu.

Laureat nagrody dla najlepszego dyrygenta XIV Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek w Chełmnie w roku 2019, II nagrody w VI Wydziałowym Konkursie na najlepszą metodę pracy z chórem dziecięcym w roku 2017, Dolnośląskiej Ligi Talentów oraz nagrody Leonardo za wybitne osiągnięcia.

Brał udział jako solista w różnych projektach muzycznych m.in. “Mszy Kreolskiej” Ariela Ramireza w Kłodzku oraz Oratorium “Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu” Józefa Haydna we Wrocławiu i Wałbrzychu.

Bierze udział w licznych warsztatach wokalnych m.in. nowoczesnej metody improwizacji wielogłosowej - CircleSong, prowadzonych przez Rogera Treece’a w Olsztynie czy w Polskim Narodowym Chórze Młodzieżowym w ramach projektu Akademia Chóralna NFM.

Osiągnięcia

Chór jest laureatem:
II miejsca XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie
I miejsca w XII Diecezjalnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Bolkowie
Brązowego Dyplomu na Ogólnopolskim Festiwalu Współczesnej Muzyki Chóralnej Music Everywhere w Gdańsku
Srebrnego Dyplomu na XII Międzynarodowym Festiwalu im. H. M. Góreckiego “Rybnicka Jesień Chóralna”
Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Maryjnej Koziegłowy-Częstochowa
Srebrnego Dyplomu na VIII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym “Kaunas Cantat” na Litwie
Złotego Pasma oraz Nagrody Specjalnej za walory brzmieniowe na XIV Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek w Chełmnie
I miejsce na VII Konkursie Pieśni Chóralnej im. Czesława Prudla w Lyskach

Skład Chóru

SOPRANY
ALTY
TENORY
BASY
Natalia
Magdalena
Dominika
Karol
Renata
Julianna
Dorota
Konstancja
Marta
Agnieszka
Aleksandra
Piotr
Justyna
Anna
Klaudia
Zofia
Przemysław
Maciej
Mateusz
Magdalena
Michał